İnstagram
Telefon
WhatsApp
YÜKLENİYOR...

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Responsive web tasarım farklı ekran boyutlarına sahip olan laptop, cep telefonu ya da tablet gibi cihazlarda web sitesinin kaliteli bir görüntü vermesini sağlayan çalışmaya verilen isimdir. Ekran boyutlarından dolayı bu uyuma sahip olmayan web siteleri görüntü bakımından sorun yaşanmasına neden olurken bu da kullanıcı memnuniyetine doğrudan yansımaktadır. Çünkü ekranı büyütme ya da kaydırmaya gerek duyan ziyaretçiler site ziyaretinden keyif almadıkları ortaya çıkmıştır. Responsive web tasarım çalışması tüm bu sorunları ortadan kaldırarak internet sitesinin kullanılan cihaz boyutuna göre görünmesini sağlamaktadır.

 

Responsive Web Tasarım Avantajları Nelerdir?

Web tasarım SEO çalışması bir site için ne kadar önemli ise responsive çalışma da bir o kadar önemlidir. Responsive web tasarım faydaları aşağıdaki şekilde sayılabilir.

 

  • E-ticaret sitesi gibi sistemler üzerinden alış veriş yapmak isteyen ziyaretçiler genelde mobil cihazlar üzerinden giriş yaptıklarından ekran görüntüsü üzerinden sorun yaşamak istemezler. Sipariş talepleri oluşturmak ya da adres bilgileri doldurmak gibi işlemlerin bu çalışmaya sahip olan sitelerde çok daha kolay olması ziyaretçi memnuniyeti sağlar.
  • Responsive web tasarım SEO uyumu sağlanması açısından da önemlidir. Çünkü artık arama motorlarının bir siteyi fark etmesi için gerekli kriterleri arasında da giren bu çalışma site trafiğinin artmasını sağlayacaktır.
  • Responsive web tasarım avantajları denilince akla gelen bir diğer etken ise site açılış hızının maksimum seviyeye ulaşmasını sağlamasıdır.
  • Kullanım kolaylığı sağlaması nedeni ile bu deneyimi yaşayan ziyaretçilerin siteyi tekrar ziyaret etmelerini sağlar.
  • Responsive web tasarım fiyatları uygun olması nedeni ile düşük maliyetler ile çok daha prestijli bir internet sitesi sahip olunabilir.

 

Responsive Web Tasarım Neden Önemidir?

Web tasarım ajansı tarafından gerçekleştirilen bu çalışma bireysel olduğu kadar ticari faaliyetlere sahip olan bir internet sitesi için çok önemlidir. Çünkü bu sitelere giriş yapan ziyaretçiler gerek zaman gerekse kalite bakımından en iyi deneyimi yaşamak isterler. Responsive web tasarım çalışması işte bu deneyimi yaşatarak site itibarının da üst düzeyde algılanmasını sağlar. Ekran boyutu ne olursa olsun kaliteli görüntüler ve içeriklere ulaşmak ziyaretçileri memnun eden detaylar arasında yer alır.